LO vz.37 typ A-140 (č. 6084)

Jedná se o hlavní objekt MINIMUZEA. Konkrétně jde o druhosledový objekt lehkého opevnění vz. 37 typ A-140. Dnes je již plně zrekonstruován do plánované podoby, které měl objekt dle představ Ředitelství opevňovacích prací (ŘOP) dosáhnout.

Objekt má novou omítku včetně kamuflážního nátěru. Okolo objektu byla vybudována provizrní obvodová překážka a část intervalové protipěchotní překážky. Intervalová překážka je doplněna o prvky proti útočné vozbě.

Uvnitř objektu je obnovena výdřeva a jsou zrekonstruovány všechny vnitřní stavební prvky. V pravé střelecké místnosti bývá v době přítomnosti provozovatele instalována 'Univerzální kulometná lafeta vz. 37' (krycí označení DZ-19 a také známá jako 'Brněnská lafeta). V ní bývá k vidění originál lehký kulomet vz. 26. V levé střelecké místnosti bývá osazena 'Úplná lafeta vz. 38' ('Strakonická lafeta') v modifikaci 'těžká' spolu s těžkým kulometem vz. 37.

V objektu je k vidění funkční ventilátor, periskopy, bedničky na náboje, ženijní vybavení a další součásti dobové výstroje, výzbroje a vybavení objektu lehkého opevnění vz. 37.

 

FOTOGRAFIE OBJEKTU:

MINIMUZEUM - A-140 Strakonicka laf. a LK vz. 26 A-140, Brněnská laf. a LK vz. 26
A-140, interiér A-140, intervalová překážka A-140, betonová překážka
MINIMUZEUM